Drukuj

SCHWARZKOPF SZAMPON KOJĄCYDO WRAŻLIWEJ SKÓRY SCALP GENESIS 200ML

22,90 zł
ilość

 

SCHWARZKOPF

 

PROFESSIONAL

 

SCALP GENESIS

SOOTHING SHAMPOO

 

- PRODUKT FABRYCZNIE NOWY -

 

HOLISTYCZNY OCZYSZCZAJĄCY SYSTEM DO SKÓRY GŁOWY

BC SCALP GENESIS

 

Zdrowa skóra głowy wspomaga wzrost zdrowych włosów i jest niezbędna, by cieszyć się pięknymi włosami.
BC Scalp Genesis to 1* holistyczny system oczyszczający skórę głowy, który błyskawicznie przywraca jej odpowiednią równowagę i dba o dobrą kondycję włosów w przyszłości. Został stworzony, aby wpierać pielęgnację problemowej skóry głowy, w szczególności z nadmierną produkcją sebum, wrażliwej, z tendencją do łupieżu lub skłonnościami do wypadania włosów.

 

ZABURZONA RÓWNOWAGA
WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY

Ocena stanu skóry głowy klienta stanowi niezbędny element procesu konsultacji i jest konieczna dla określenia zindywidualizowanego podejścia do potrzeb klienta w salonie. Poza przeprowadzeniem ustnej konsultacji, oceń kondycję skóry klienta, rozdzielając włosy co 3 cm i pocierając delikatnie skórę głowy palcami. Pozwoli to ocenić intensywność wydzielania sebum. Sprawdź także, czy nie ma płatków łupieżu, zaczerwienienia, łuszczenia się naskórka lub innych oznak wskazujących na zaburzoną równowagę skóry głowy. Nowość BC Scalp Genesis oferuje holistyczną gamę produktów bez silikonów, które skutecznie przeciwdziałają następującym zaburzeniom równowagi włosów i skóry głowy.

 

OCENA & KURACJA

TŁUSTA SKÓRA GŁOWY

Wygląd i ocena
Ze względu na nadmierne wytwarzanie sebum skóra głowy może wyglądać tłusto, a włosy mogą być śliskie, ciężkie i posklejane. Konsumenci z tłustą skórą głowy często skarżą się na świąd, który zwykle towarzyszy widocznemu łupieżowi.

Przyczyna:
Tłusta skóra głowy jest spowodowana nadmiernym wydzielaniem sebum przez gruczoły łojowe - zaburzenie to nosi nazwę “łojotoku”. Nadprodukcja sebum może dotyczyć jedynie skóry głowy, ponieważ w porównaniu do gruczołów łojowych rozmieszczonych na całym ciele te znajdujące się na głowie są większe i liczniejsze. Nadmierne wytwarzanie sebum może być dziedziczne lub uwarunkowane różnymi czynnikami, jak stres, nieodpowiednia dieta, zaburzenia hormonalne, mikroby, leki lub inne czynniki zewnętrzne, jak zabiegi chemiczne, wpływ środowiska lub oddziaływanie sił mechanicznych.

Rady eksperta:
Posklejane, przetłuszczone włosy wymagają delikatnego, ale skutecznego oczyszczenia. Należy unikać obciążających włosy produktów do pielęgnacji, by ułatwiać włosom wchłanianie sebum.

 

SUCHA I WRAŻLIWA SKÓRA GŁOWY

Wygląd i ocena
Skóra głowy jest sucha, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Na suchej skórze głowy mogą pojawiać się niewielkie, białe obumarłe komórki skóry. Skóra może czasem swędzieć, być napięta i zaczerwieniona. Skóra reaguje w nadwrażliwy sposób na czynniki mechaniczne, gorącą lub zimną wodą lub pewne produkty kosmetyczne. Osoby z suchą skórą głowy zwykle skarżą się na suchość skóry na całym ciele.

 

Przyczyna:
Naturalna bariera ochronna skóry głowy jest osłabiona ze względu na predyspozycje genetyczne i/lub czynniki zewnętrzne. Skóra może wytwarzać niewystarczającą ilość sebum. Czynniki zewnętrzne, jak zanieczyszczenie środowiska, klimatyzacja, ogrzewanie lub zabiegi chemiczne mogą zaburzyć poziom nawilżenia skóry głowy, powodując jej zapalenie, zaczerwienienie, świąd i napięcie. Skóra głowy może także wysychać ze względu na niewystarczająco intensywną pielęgnację po zabiegach chemicznych lub nieskuteczną ochronę przed promieniowaniem UV.

 

Rady eksperta:
Włosy i skórę głowy należy myć łagodnym szamponem. Nie należy stosować produktów o wysokiej zawartości alkoholu, które mogą powodować przesuszenie skóry. Skórę głowy należy także chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych oraz wysoką temperaturą w trakcie suszenia.

 

ŁUPIEŻ

Wygląd i ocena
Normalnie komórki naskórka ulegają całkowitej odnowie co 30 dni. W tym czasie migrują z głębszych warstw skóry do warstwy rogowej, która stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Tam rozdzielają się i odpadają od ciała. Zaburzenia w procesie keratynizacji prowadzą do powstania łupieżu. Zaburzenia skóry głowy mogą powodować nawet 10-krotnie szybszy proces odnawiania się komórek, skutkujący ich intensywnym złuszczaniem się ze względu na skrócony okres ich różnicowania się. Efektem końcowym takiego stanu jest pojawienie się widocznego łupieżu, który może występować zarówno na suchej, jak i na tłustej skórze głowy. Problem łupieżu dotyka skóry głowy o zaburzonej równowadze, i nie jest bezpośrednio związany z nadmierną suchością lub tłustością skóry.

Przyczyna:
Zaburzenia skóry głowy mogą być spowodowane różnymi czynnikami i są związane hydrolipidową warsatwą skóry głowy, którą można określić mianem naturalnego mechanizmu obronnego, tworzonego z sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe oraz potu wydzielanego przez gruczoły ekrynowe. Nienaruszona warstwa hydrolipidowa stanowi zwykle skuteczną ochronę skóry głowy przed mikroorganizmami, substancjami chemicznymi lub innymi czynnikami zewnętrznymi, jak warunki środowiskowe lub uszkodzenia mechaniczne. Nieodpowiednia dieta lub zaburzenia na tle genetycznym mogą jednak osłabiać tą tarczę ochronną. Łupież jest często utożsamiany z naszym stanem zdrowia, dietą lub czynnikami psychogenicznymi.

Rady eksperta:
Produkty zawierające składniki zwalczające mikroby, jak Pirytionian Cynku skutecznie chronią przed grzybami, odgrywającymi znaczącą rolę w procesie powstawania łupieżu, który jest zwykle powodowany przez brak równowagi w organizmie, a nie przez konkretny czynnik zewnętrzny.

 

WYPADANIE WŁOSÓW

Wygląd i ocena
Włosy robią się coraz cieńsze, są słabe i o obniżonej gęstości.
Włosy stają się słabsze i rzadsze, może dojść do widocznego wypadania włosów.

Informacje dodatkowe
Każdy włos wyrasta ze swojego mieszka włosowego, ulokowanego w powierzchni skóry. Włos pod powierzchnią skóry otoczony jest pochewką (otoczką) z przylegającym gruczołem łojowym. Dolna część mieszka włosowego rozszerza się, tworząc cebulkę włosową, która zawiera komórki macierzy odpowiedzialne za wzrost włosa. Cykl wzrostu włosów składa się z 3 faz.

Faza anagenowa: Aktywna faza wzrostu włosów, która trwa 2-7 lat. Tworzą się nowe cebulki włosowe i trwa nieustanna produkcja nowych komórek włosów. Ok 80-90% włosów znajduje się w tej fazie wzrostu.

Faza katagenowa: Najkrótsza faza, która trwa 2-3 tygodnie. Komórki włosów stopniowo przestają się dzielić, cebulka włosowa kurczy się, a nastepnie zanika. Ok. 1% włosów znajduje się w tej fazie.

Faza telogenowa: Włosy wypadają, mieszek włosowy ulega regeneracji i powstaje nowy włos, po czym cykl wzrostu włosa zaczyna się od początku od fazy anagenowej. Ta faza trwa od 3 do 4 m-cy i znajduje się w niej ok.10-20% włosów.

Każdego dnia tracimy określoną ilość włosów - jest to proces "naturalnej wymiany włosów". W fazie telogenowej dziennie wypada 60-100 włosów. Jeśli liczba wypadających włosów przekracza 100 dziennie, mamy do czynienia z zaburzeniem, które będzie prowadziło do przerzedzania się włosów.

Wyróżniamy różne typy wypadania włosów:


Łysienie androgenowe (AA) – gęstość włosów na całej skórze głowy maleje, powodując znaczącą redukcję ilości włosów. Osoby dotknięte tym typem łysienia mają wyższą wrażliwość mieszków włosowych na hormony, co w efekcie końcowym prowadzi do wypadania włosów. Uważa się, że wzmożona wrażliwość jest uwarunkowana genetycznie i dotyczy głównie mężczyzn, podczas gdy kobiety mogą odczuwać wzmożone wypadanie włosów w okresie menopauzy. Łysienie androgenowe niekoniecznie prowadzi do całkowitej utraty włosów, ale skutkuje wypadaniem włosów wg określonego schematu. Najlepiej model łysienia u kobiet pokazuje skala Ludwiga, a u mężczyzn skala Hamiltona.


Nieodwracalna utrata włosów - trauma, choroby autoimmunologiczne


Łysienie plackowate – wywoływane przez choroby autoimmunologiczne lub stosowanie produktów kosmetycznych.

Rady eksperta:


Dla optymalnych rezultatów rekomendujemy regularne stosowanie produktów zapobiegających wypadaniu włosów, które zaspokoją ukryte potrzeby patomechanizmu. Dodatkowo niektóre produkty do stylizacji pomogą uzyskać wrażenie pełniejszej fryzury i gęściejszych włosów.

BC Scalp Genesis z wyjątkowym Kompleksem StemCodeTM w połączeniu z gamą wybranych Witamin, to system chroniący skórę głowy przed stresem oksydacyjnym, który oczyszcza włosy oraz skórę głowy i pomaga chronić cebulkę włosową.

 

KOMPLEKS STEMCODETM


Dodatkowo receptura zawiera wybrane witaminy, które pomagają przywrócić odpowiednią równowagę włosów i skóry głowy, odbudowując barierę ochronną przed stresem oksydacyjnym lub szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

WITAMINY


Kompleks StemCodeTM z Hydrolizowanym Ekstraktem z Ryżu i Hydrolizowanym Ekstraktem z Soi aktywnie wspomaga włosy w fazie wzrostu i ma podwójne działanie.

Działanie 1: Ochrona komórek macierzystych. Komórki macierzyste znajdujące się w górnej części opuszki (struktury nabłonkowej) odgrywają kluczową rolę dla zdrowego wzrostu włosów. Komórki macierzyste nie tylko zawierają oryginalne informacje o strukturze włosów i ich naturalnym kolorze, ale zapoczątkowują także wzrost nowego włosa po wypadnięciu starego.
Działanie 2: Ochrona włosów u nasady. Włos wyrastający nad powierzchnie włosa podlega dodatkowej ochronie, która opiera się o działanie przeciwrodnikowe.

 

WITAMINY

Dodatkowo receptura zawiera wybrane witaminy, które pomagają przywrócić odpowiednią równowagę włosów i skóry głowy, odbudowując barierę ochronną przed stresem oksydacyjnym lub szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

łagodny szampon do suchej lub wrażliwej skóry głowy podatnej na podrażnienia 200ml

 

skóra głowy jest sucha i wrażliwa. Klient skarży się na świąt i napięcie skóry

 

Działanie:
BC Scalp Genesis Szampon Kojący z Kompleksem StemCodeTM i Witaminą B łagodnie, a jednocześnie skutecznie oczyszcza wrażliwą skórę głowy. Koi i pomaga przywrócić właściwą równowagę skóry głowy, a jednocześnie dba o kondycję włosów w przyszłości

 

Działanie:
Kompleks StemCodeTM: pomaga zrównoważyć skórę głowy i dba o dobrą kondycję włosów w przyszłości
Witamina B5 (Pantenol): nawilża, pomaga zrównoważyć poziom wilgoci włosów i skóry głowy, koi skórę głowy
Alantoina: pomaga koić i łagodzić skórę głowy
Gliceryna: nawilża włosy i skórę głowy
Hydrolizowana Keratyna: wzmacnia strukturę włosów

 

Aplikacja:
Nakładać na mokre włosy, dokładnie wmasować, a następnie dobrze spłukać. Powtórzyć aplikację w razie potrzeby. Jako kolejny produkt nałożyć Serum Kojące BC Scalp Genesis. Nadaje się do codziennego użytku.

Rada eksperta:
W celu zapewnienia optymalnych rezultatów kurację przeciwłupieżową BC Scalp Genesis należy stosować przez 5-6 tygodni.

 

na życzenie faktura VAT