Drukuj
NTC_nanotropocol_579a481238e07.jpg

NTC nanotropocollagen KOLAGEN 100% SERUM 5x10ML

89,90 zł
ilość

 

NTC


nanotropocollagen

 

 


100% SERUM

KOLAGEN

KWAS HIALURONOWY

MELANINA

 

 

- PRODUKT FABRYCZNIE NOWY, ORYGINALNY -

 

 

kloagen 100% serum 5x10ML

 

JAKI JEST TWÓJ PROBLEM?

 

Polecamy stosowanie z dermarollerem

Zmarszczki
Rozstępy
Cellulit
Blizny potrądzikowe
Rozszerzone pory
Przebarwienia

 

Polecamy zakup opakowania 50 ml bez derma rollera

Trądzik
Blizny
Łuszczyca
Atopowe zapalenie skóry
Łamliwe paznokcie
Suche włosy

 

Mysterium to serum, które zawiera wszystkie składniki niezbędne do regeneracji skóry. W składzie znajdują się cząsteczki kolagenu, kwas hialuronowy, kwas mlekowy i melanina. Działanie Mysterium jest tak skuteczne właśnie dzięki temu, że składniki działają łącznie i uzupełniają się wzajemnie.

 

KOLAGEN

 

Jest podstawowym komponentem tkanki łącznej, z której zbudowane są m.in. stawy, kości, ścięgna, zęby, skóra i powięzi
Występuje we wszystkich tkankach w organizmie człowieka
Stanowi 70% wszystkich białek w organizmie
Jest matrycą do namnażania nowych komórek
Jest budulcem narządów i naczyń krwionośnych
Stanowi rusztowanie dla skóry i narządów

 

MELANINA

 

Chroni przed promieniami UV
Neutralizuje wolne rodniki
Stanowi pigment skóry
Występuje w skórze (naskórek) i w jej przydatkach (takich jak włosy), ale także w błonach śluzowych (przewodu pokarmowego, oddechowego), sromie, drogach moczowo-płciowych, oponach mózgowych, uchu wewnętrznym, tęczówce, naczyniówce gałki ocznej, powodując, że promienie świetlne mogą padać do wnętrza oka tylko przez źrenic


KWAS MLEKOWY

 

Nawilża
Wzmacnia warstwę lipidową
Wzmacnia skórę właściwą
Odblokowuje pory
Redukuje przebarwienia, blizny potrądzikowe oraz drobne zmarszczki
Idealny w przypadkach rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry

 

KWAS HIALURONOWY

 

Nawadnia, wiąże cząsteczki wody
Bez niego wiązania kolagenu zostają osłabione
Odbudowuje tkanki
Ogranicza parowanie wody
Chroni przed wpływem szkodliwych substancji chemicznych i drobnoustrojami

 

KOLAGEN NATURALNY, RYBI

 

Nie alergizuje
Nie przenosi chorób

Mysterium Zawiera kolagen naturalny, pozyskiwany ze skór rybich. U ryb, tak jak u człowieka proces wymiany kolagenu trwa cały czas-na  miejscu obumierających komórek pojawiają się nowe. Dzięki temu pozyskany kolagen jest aktywny i ma zbawienny wpływ na skórę. Niestety, na  polskim rynku zdecydowanie częściej znajdziemy produkty stworzone na bazie kolagenu krowiego lub świńskiego. U tych zwierząt martwe komórki odkładają się i nie zostają wydalone. Oznacza to, że o wiele ciężej jest pozyskać z nich zdrowy, aktywny kolagen. Co gorsza kolagen pozyskany w ten sposób może przenosić choroby!

 

JAK UŻYWAĆ BEZ DERMA ROLLERA?

 

Oczyść starannie skórę ciepłą wodą. Możesz wcześniej użyć pilingu, umyj kilkukrotnie twarz ciepłą wodą.
Wmasuj Mysteriumw wilgotną skórę minimum przez 5 minut.
Masuj skórę ku górze, a także delikatnie wklepuj.
Aplikację możesz zakończyć użyciem ulubionego kremu lub balsamu?na noc i na dzień.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

KOLAGEN

 

Kolageny stanowią 30% całkowitej masy białka ludzkiego i 70% masy białek skóry. Są podstawowym komponentem tkanki łącznej, z której zbudowane są m.in. stawy, kości, ścięgna, zęby, skóra i powięzi. Kolageny są niczym fundament, na którym oparta została struktura ludzkiego organizmu. Nie ma tkanek i narządów zbudowanych bez użycia tych szczególnych białek.

Większość cząsteczek kolagenów tworzących włókna powstaje w komórkach zwanych fibroblastami. Biosynteza kolagenu zachodzi z wykorzystaniem typowych aminokwasów i sterowana jest przez układ hormonalny. Podstawową strukturę kolagenu stanowi łańcuch polipeptydowy, tzw. prokolagen.

Trzy łańcuchy prokolagenu zespajają się w strukturę przypominającą linę złożoną z trzech sznurów, określaną mianem superhelisy. W ten sposób tworzy się podstawowa jednostka strukturalna wszystkich typów kolagenu, która nosi nazwę tropokolagenu.

 

MELANINA

 

Melanina odpowiada za zdrowy koloryt skóry oraz włosów. Jednak jej najważniejsza właściwość to ochrona przed promieniowaniem UV. Sposób w jaki jest zbudowana, pozwala absorbować aż 99.9 % UV! Promieniowanie UV powoduje nieodwracalne zmiany w DNA, występującym w komórkach, a melanina stanowi płaszcz ochronny dla całego naszego organizmu.

Wg badań człowiek o białej skórze może być wystawiony na działanie promieni słonecznych tylko przez 15 minut. Po tym czasie w skórze człowieka uruchamia się cały skomplikowany proces obronny, ratujący komórki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

W kosmetykach melanina stanowi świetny antyutleniacz, czyli neutralizuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za niszczenie struktur komórkowych, w tym DNA. Nawet w bardzo małych stężeniach rzędu 0,005 -0,01% potrafi zwalczyć około 80% powstających wolnych rodników!

 

KWAS MLEKOWY

 

Kwas Mlekowy działa złuszczająco, nawilżająco i przeciwstarzeniowo. Do jego właściwości należy uszczelnienie bariery lipidowej naskórka, zmniejszenie utraty wody oraz przedostanie się jej do głębszych warstw skóry. Tak samo jak melanina i kwas hialuronowy wspiera kolagen, powodując wzmocnienie skóry właściwej. Ma działanie antybakteryjne i wpływa na odblokowanie porów skóry, dzięki czemu jest pomocny przy leczeniu trądziku. Redukuje przebarwienia i niewielkie blizny potrądzikowe, a także spłyca drobne zmarszczki. Jest polecany przy pielęgnacji ciała i włosów, szczególnie w przypadkach rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry.

 

KWAS HIALURONOWY

 

Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie w skórze, mazi stawowej, płynach ustrojowych, tkance łącznej oraz w ciele szklistym oka. Odpowiada za nawodnienie czyli wiązanie cząsteczek wody. Aż połowa cząsteczek znajdujących się w ludzkim organizmie jest zlokalizowana w skórze właściwej oraz przestrzeniach międzykomórkowych.

Wymiana kwasu hialuronowego w organizmie następuje przez cały czas. Jednak stopniowo z wiekiem zaczyna go brakować. Im większy ubytek tym skóra staje się bardziej przesuszona, słabsza i bardziej podatna na uszkodzenia i choroby

Dodatkowo kwas hialuronowy jest bezpośrednio związany z kolagenem-kiedy zaczyna go brakować włókna kolagenowe ulegają procesowi rozpadu.

 

na życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT